Bērna pirmā reize pie friziera?

„Pinku Nama” frizieri aicina vecākus rūpīgi sagatavot savas atvases pirmajam friziera apciemojumam. Gan vecākiem, gan bērniem ir jāsaprot, ka bērnu frizētava nav mokošs un sāpīgs process un to nekādā gadījumā nevajadzētu salīdzināt ar vizīti pie ārsta.

Tā ir sava veida izklaide, bet lietderīga! Vecāki ar bērnu var frizētavā ierasties arī nedaudz ātrāk par savu pieraksta laiku, izrādīt bērnam frizētavas iekārtojumu – parādīt, ka tā ir tā vieta, kur gaida tieši bērnu. Kad bērns ir adoptējies šajā, viņam vēl jaunajā, vidē gan viņam, gan vecākiem būs patīkamāks arī pats frizēšanās process.
Ja bērns tomēr nejūtas gatavs un nevēlas griezt matus, izrāda savu „protestu” šim procesam – frizierim ir tiesības viņu neapkalpot, respektējot vairāk bērna vēlmes. Šajā situācijā ir ļoti labi, ja vecāki labi saprot gan savu bērnu, gan frizieri par to, ja pirmajā reizē nogriezīs bērnam matiņus ar spēku, pret paša bērna gribu, tad nākamajā reizē būs vēl grūtāks un nepatīkamāks šis frizēšanās process. Liela nozīme ir sapratnei starp abām ieinteresētajām pusēm (bērna vecāki un frizieris), ja tā būs, tad nākamreiz viss izdosies daudz labāk un pats process būs patīkamāks, jo kas gan var būt labāks par mūsu bērnu labsajūtu un smaidu!


Gaidīšu ciemos, 
„Pinku Nama” friziere Liena Driņģe